Дельта Медик-------+380686695700

Колоноскопія

Що являє собою процедура фіброколоноскопії
Фіброколоноскопія - процедура дослідження стану товстої кишки людини, що проводиться за допомогою спеціального гнучкого зонду - колоноскопу. Вона розповсюджена в лікувальній практиці по всьому світі в силу своєї точності і можливості ранньої діагностики захворювань.

За допомогою колоноскопу, лікар має можливість оглянути внутрішні стінки кишки і діагностувати наявність можливих пошкоджень або захворювань. Колоноскоп вводиться в анус і через пряму кишку досягає товстої кишки. Це дозволяє лікарю провести детальний огляд нижнього відділу шлунково-кишкового тракту і поставити вірний і точний діагноз, а також провести лікувальний вплив (видалення поліпу, зупинка кровотечі). З результатами даного дослідження слід звернутися до лікаря-проктолога, який поставить правильний діагноз.

Симптоми, за яких варто робити колоноскопію
  • часта кишкова непрохідність у вигляді закрепів;
  • часті болі в області кишківника;
  • кров'янисті або слизові виділення з прямої кишки;
  • наявність крові або слизу в калі;
  • різка втрата ваги;
  • часті здуття живота;
  • підготовка до різних гінекологічних операцій (наприклад, пухлини матки або яєчників, ендометріоз);
  • підозра на різні захворювання товстого кишечника.
Підготовка до колоноскопії
Підготовка до проведення колоноскопії включає в себе наступні етапи:
- попередня підготовка;
- дієта;
- очищення кишківника.

1) Попередня підготовка

В даний час підготовка до проведення колоноскопії здійснюється за рахунок прийому всередину спеціальних проносних розчинів. Однак якщо у пацієнта спостерігається схильність до закрепів, то в цьому випадку може бути рекомендовано проведення комбінованої підготовки.
Для цього пацієнтові попередньо можуть призначити:
• прийом всередину касторової олії або масла рицини.
• проведення клізми.
2) Дієта
За два-три дні до проведення колоноскопії слід дотримуватися безшлакової дієти, метою якої є ефективне очищення кишечника. При цьому з раціону рекомендується виключити продукти харчування, які викликають бродіння, здуття живота, а також збільшують утворення калових мас. Увечері напередодні дослідження рекомендується відмовитися від вечері, а вранці в день дослідження не слід снідати.
3) Для очищення кишечника найбільш широко застосовуються спеціальні проносні препарати. Перед проведенням колоноскопії лікар індивідуально призначає відповідний засіб на основі наявних у пацієнта показів та протипоказів.



Колоноскопію проводить
Дикий Сергій Борисович
Лікар вищої категорії
ВНМУ закінчив в 1999 році ,пройшов інтернатуру по хірургії. Член Асоціації ендоскопістів України. Бере активну участь в конференціях, семінарах , з'їздах ендоскопістів. За час практичної діяльності виконав біля 100 тисяч ендоскопічних обстеженнь та оперативних втручань. Виконує колоноскопію , гастроскопію та бронхокопію .Володіє всіма видами ендоскопічних втручаннь. Є провідним спеціалістом.
Стаж роботи за фахом : 22 роки
Також працює в ВМКЦ ЦР.
гастроскопія та колоноскопія в "Дельта Медик" м. Вінниця
Колоноскопію проводить
Гончарук Ольга Олександрівна
Лікар ендоскопіст вищої категорії з 2012 р.
Стаж роботи за фахом: 19 років
Завідувач ендоскопічним кабінетом, лікар ендоскопіст клініки амбулаторно-поліклінічної допомоги військово-медичного клінічного центру.
Які хвороби виявляє колоноскопія?
За допомогою колоноскопії найчастіше можна виявити такі захворювання:
  • поліп товстого кишківника;
  • рак товстого кишківника;
  • неспецифічний виразковий коліт;
  • хвороба Крона;
  • дивертикули товстого кишківника;
  • туберкульоз кишківника.
  • аномалії будови кишківника
Колоноскопія не рекомендується для пацієнтів з активною стадією виразкового коліту або хвороби Крона, щоб уникнути перфорації товстої кишки.

Як проходить колоноскопія в "Дельта Медик"
Багато людей вважають, що процедура колоноскопії є дуже болісною і неприємною, і тому відкладають її проведення на непевний час. У клініці «Дельтамедик» не варто побоюватися больових відчуттів та навіть дискомфорту. При необхідності процедуру колоноскопії виконують під наркозом – анестезіолог занурює пацієнта в медикаментозний сон. Під час процедури можуть бути виконані хірургічні маніпуляції, взяття матеріалу для біопсії, результат якої ви можете отримати через 5-7 днів. Ми використовуємо сучасне обладнання з можливістю відеозапису процесу колоноскопії. Відеоматеріали ви можете отримати зручним для вас способом:
- завантажити на флеш носій інформації
- отримати посилання для завантаження відео на електронну пошту, Viber чи Telegram.

Відразу після процедури ви отримуєте заключення лікаря-ендоскопіста.