Дельта Медик-------+380686695700

Гастроентеролог

Лікар-гастроентеролог займається діагностикою та лікуванням проблем, пов'язаних з органами травлення, які включають в себе стравохід, шлунок, кишечник, печінку і підшлункову залозу. Він досліджує особливості будови шлунково-кишкового тракту, проводить діагностику на предмет виявлення можливих патологій, і при виявленні таких, визначає їх причину і призначає комплексне лікування, яке може включати не тільки виписування медикаментів, а і направлення на хірургічні операції, призначення спеціальних лікувальних дієт, прийом мінеральних вод та багато іншого.

Система травлення є однією з найважливіших і в той же час вразливих структур внутрішніх органів. Захворювання або розлади шлунково-кишкового тракту є дуже поширеними, в більшості випадків мають виражений негативний вплив на якість життя, але, в той же час, іноді можуть бути досить підступними – не викликаючи симптомів, які непокоять пацієнтів, призвести до серйозних наслідків, в тому числі передчасної смерті. Якщо розглядати місце гастроентерологічної патології в структурі смертності населення України до пандемії COVID-19, то вона сягала майже 5 %, займаючи 4-ту позицію і поступаючись лише серцево-судинним, онкологічним, захворюванням, травмам і отруєнням. При цьому слід враховувати, що хронічні захворювання органів травлення досить часто є недугами, які призводять до новоутворень у відповідних тканинах, і таким чином вплив гастроентерологічної патології на смертність стає ще більшим.

Профілактичний огляд у гастроентеролога необхідно проходити регулярно, не рідше одного разу на рік. Це дозволить запобігти розвитку захворювань і уникнути появи негативних симптомів, а також допоможе отримати докладну інформацію про стан шлунково-кишкової системи.

Мелащенко Сергій Григорович

Гастроентеролог
Доцент, кандидат медичних наук, викладач ВНМУ. Член Асоціації гастроентерологів України. Активний учасник семінарів та конференцій. Займається практичною діяльністю протягом 20 років.
Необхідно відвідати гастроентеролога, якщо турбують:
  • болі в області шлунка або кишківника;
  • непрохідність кишківника, закрепи або діарея;
  • тяжкість і печія після прийняття їжі, а також здуття або дискомфорт в шлунку;
  • відсутність апетиту або раннє насичення звичайним об'ємом їжі;
  • схуднення на 4 кг за останні 6 місяців;
  • дошкульна відрижка, гикавка;
  • неприємний запах з рота (по-науковому – халітоз);
  • якщо вам виповнилось 50 років і Ви не маєте симптомів – за рекомендаціями ВООЗ актуальним є проходження превентивної колоноскопії з метою виявлення передпухлинних станів кишківника, які з успіхом можуть бути видаленими (до речі, це буває у кожної 4-ї людини).

Прийом гастроентеролога складається з усного опитування пацієнта, огляду і призначення діагностичних або лікувальних процедур. При першому зверненні лікар уточнює основні скарги на здоров'я, просить перерахувати симптоми нездужання. Причиною виникнення ряду скарг на самопочуття можуть виявитися неправильне харчування, куріння, зловживання алкоголем, стреси, а також деякі лікарські препарати. Тому важливо якісно провести опитування і з'ясувати особливості способу життя.

Після опитування лікар оглядає пацієнта, промацуючи живіт методом пальпації. Це дозволяє визначити точне місце болю, і, таким чином, отримати детальну інформацію про локалізацію захворювання, про можливу патології і ступеня загострення. Після огляду лікар може призначити комплекс додаткових досліджень для уточнення діагнозу. Компетенцій сімейного лікаря, і навіть терапевта, в більшості випадків буває недостатньо, оскільки сучасна гастроентерологія є галуззю, що швидко розвивається, поповнюючись новими лікувально-діагностичними технологіями, за якими важко відстежувати неспеціалісту.

Лікарі «Дельтамедик» застосовують ультразвукову діагностику, широкий спектр лабораторних методик для уточнення загальної клінічної картини, ендоскопічне обстеження на цифровому обладнанні з підвищеною роздільною здатністю та можливістю відеозапису.
Висока деталізація допомагає швидко поставити правильний діагноз і підібрати для пацієнта індивідуальну схему лікування.

Комбінуючи перевірені методики діагностики та лікування з останніми досягненнями в області медицини, лікарі-гастроентерологи досягають впевненої перемоги над хворобою. Крім того вони здійснюють курацію пацієнта в період лікувальної терапії та проводять профілактичні заходи, що дозволяють зберегти здоров'я і добре самопочуття.