Лікар-гастроентеролог займається діагностикою та лікуванням проблем, пов'язаних з органами травлення, які включають в себе стравохід, шлунок, кишечник, печінку і підшлункову залозу. Він досліджує особливості будови шлунково-кишкового тракту, проводить діагностику на предмет виявлення можливих патологій, і при виявленні таких, визначає їх причину і призначає комплексне лікування, яке може включати не тільки виписування медикаментів, а і направлення на хірургічні операції, призначення спеціальних лікувальних дієт, прийом мінеральних вод та багато іншого.
Система травлення є однією з найважливіших і в той же час вразливих структур внутрішніх органів. Захворювання або розлади шлунково-кишкового тракту є дуже поширеними, в більшості випадків мають виражений негативний вплив на якість життя, але, в той же час, іноді можуть бути досить підступними – не викликаючи симптомів, які непокоять пацієнтів, призвести до серйозних наслідків, в тому числі передчасної смерті. Якщо розглядати місце гастроентерологічної патології в структурі смертності населення України до пандемії COVID-19, то вона сягала майже 5 %, займаючи 4-ту позицію і поступаючись лише серцево-судинним, онкологічним, захворюванням, травмам і отруєнням. При цьому слід враховувати, що хронічні захворювання органів травлення досить часто є недугами, які призводять до новоутворень у відповідних тканинах, і таким чином вплив гастроентерологічної патології на смертність стає ще більшим.
Профілактичний огляд у гастроентеролога необхідно проходити регулярно, не рідше одного разу на рік. Це дозволить запобігти розвитку захворювань і уникнути появи негативних симптомів, а також допоможе отримати докладну інформацію про стан шлунково-кишкової системи.